Iron – Rady cz. 7 – Bartłomiej Mazgaj

8 lutego 2023

I kolejna porcja rad. Mamy nadzieję, że zbierzecie wszystkie i pomoże Wam to opracować swoją własną strategie na dystans Ironman. Tym razem kilka słów od naszego Bartka. Super kolarza i gością, który zrobił duży postęp w pływaniu. Zatem poczytajcie:

„1. Słuchaj Trenera i rzetelnie wykonuj arkusze – trener wie co dla Ciebie dobre. 

1a. Pamiętaj o regeneracji. Czasem krótszy trening będzie lepszy niż przetrenowanie. 

2. Pamiętaj że 4 dyscyplina w triathlonie to żywienie – to tez musisz wytrenować żeby w dniu startu nie eksperymentować.

3. Jak myłeś okulary mydłem żeby nie parowały na zawodach to pamiętaj aby je dobrze wypłukać, po później oczy mocno szczypią (hahah )


4. Dobrze się wyśpij przed startem.

5. Dzień startu – nie ma co się stresować jak sezon dobrze się przetrenowało to będzie tylko weryfikacja tego. Lecieć zgodnie z założeniami nie kombinować i nie bić rekordów na pierwszym starcie. 

6. Miej ze sobą suport, aby w wyznaczonym miejscu podał jedzenie i picie abyś nie musiał wozić wszystkiego ze sobą. Ja miałem przygotowane wcześniej paczuszki żywieniowe, które zabierałem na każdym okrążeniu roweru. (Na rowerze stałe posiłki + żele, bieganie tylko żele) – ale to już indywidualny temat – do przetrenowania.

7. Baw się tym i miej radość  ze STARTU w końcu za chwilę będziesz człowiekiem z żelaza.   

Pozdro

Bartek”